Petycje.edu.pl

Twój głos jest ważny

youu

Nasi eksperci pomogą w przygotowaniu petycji

Najciekawsze petycje w Polsce

Możliwość zbierania podpisów online wpłynęła na znaczącą popularność petycji w ostatnich latach. Społeczeństwo coraz śmielej korzysta z prawa do zabierania głosu w ważnych sprawach oraz do wskazywania problemów w swoim otoczeniu. Rekordowe petycje uzyskują setki tysięcy podpisów pod zgłaszanymi postulatami, co jest silnym argumentem w dyskusji z decydentami. Powszechność i łatwa dostępność demokratycznego narzędzia, jakim jest petycja, sprawia, że poruszane są często zaskakujące tematy. Jakie najciekawsze petycje w Polsce złożono w ostatnim czasie?

Powrót do szkoły, ale dopiero we wrześniu

Niegdyś uczniowie marzyli o tym, by nie musieć chodzić do szkoły. Gdy jednak fantazje stały się rzeczywistością, okazało się, że wielu uczniów nie jest zadowolonych z zastanego stanu rzeczy. Nauka w domu nie odbywała się w dogodnych warunkach, a problemy techniczne z połączeniem internetowych wykluczały wiele dzieci z możliwości uczestniczenia w zajęciach online. Większość roku szkolnego uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych spędzili więc w domu. Dopiero w ostatnim miesiącu przywrócono możliwość stacjonarnych zajęć, co jednak nie spodobało się wielu uczniom.

Aż 400 tysięcy osób podpisało się pod petycją o powrocie do szkół dopiero od września 2021. Uczniowie argumentują to zbyt dużym stresem, który związany jest z powrotem do szkoły jedynie na zakończenie roku szkolnego i wystawienie ocen. Zaniepokojenie młodych osób wynika głównie z konieczności zaliczenia materiału, który został przerobiony podczas zajęć zdalnych. Wielu uczniów ma poczucie, ze potrzebny jest im czas, by na nowo powrócić do dawnego systemu edukacji.

Zbyt głośne dzwony

Uciążliwy hałas może skutecznie pozbawić komfortu życia. Okazuje się, że aby narzekać na głośne dźwięki utrudniające codzienne funkcjonowanie, nie trzeba mieszkać w centrum dużego miasta. W 2019 roku mieszkańcy Białegostoku postanowili zebrać podpisy pod petycją o zaprzestanie zakłócania spokoju przez tamtejszą parafię. Codziennie o godzinie 6 rano głośno wybrzmiewało bicie dzwonów, które budziło mieszkańców okolicznych osiedli. Z tego powodu została założona petycja pod hasłem „Hałas dzwonów w Duchu Świętym”, pod którą podpisało się blisko 200 osób. Kuria odpierała zarzuty, tłumacząc, że dzwoni nie zakłócają ciszy nocnej i nie przekraczają dozwolonej głośności, jednak Białostoczanie pozostawali nieugięci w swoich postulatach.

Cukierek albo kara

Od kilku lat coraz większą popularność w Polsce zyskuje amerykańskie święto Halloween, które przypada tuż przed dniem Wszystkich Świętych. Wraz ze wzrostem zainteresowania wśród dzieci i młodzieży, społeczeństwo podzieliło się na zwolenników i przeciwników Halloween. Ci drudzy szczególnie wzięli sobie do serca wykorzenienie tej nowej tradycji i utworzyli petycję wraz z projektem ustawy, która uwzględniała możliwość penalizacji celebrowania Halloween na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Temat ten trafił do sejmu, gdzie jednak został odrzucony. W przeciwnym razie hasło „cukierek albo psikus” kosztowałoby 500 zł kary lub nawet areszt w przypadku nie zastosowania się do zakazów określonych w projekcie ustawy.

Opinie naszych klientów

Wszystko napisane prostym językiem zrozumiałym dla każdego. Dzięki wskazówkom dokładnie wiedziałam co i gdzie wpisać. Polecam każdemu kto chcew kilka minut mieć gotową petycje.

Alicja Pekura

Miałem problemy co do dokładnego opisania po co piszę petycję, napisałem mail z prośbą o pomoc w przygotowaniu petycji bo to dla mnie bardzo ważne i dostałem wiadomość już po kilku minutach z pełnym wyjaśnieniem. Dziękuję i polecam każdemu.

Zbigniew

Wspierają nas

Okna Gdańsk Jak przeprowdzić audyt SEO? Najlepsze suplementy na eNaturalnie.pl DrewnianySklep.pl

PETYCJE.EDU.PL – Wszelkie prawa zastrzeżone